Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat Trekvällars 2011


Trekvällars 2011, Klassresultatlista

Etapp 3, 2011-07-06

 

D10       4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Alexandra Persson OK Österåker 77:49 0:00
2 Linnea Söderqvist OK Ravinen 78:04 0:15
3 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 79:18 1:29
4 Maja Sandvik Täby OK 97:55 20:06

 

D12       8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Amanda Karlsson OK Ravinen 70:18 0:00
2 Vilma Karlsson Snättringe SK 71:17 0:59
3 Hanna Lagerberg OK Södertörn 77:06 6:48
4 Linn Göransson OK Ravinen 82:26 12:08
5 Trine Karlberg Tullinge SK 83:47 13:29
6 Veronica Redtzer Attunda OK 117:27 47:09
7 Moa Hill Tumba-Mälarhöjden OK 128:29 58:11
8 Shanti Söderström Sala OK 197:00 126:42

 

D14       3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 107:28 0:00
2 Julia Frejd OK Ravinen 124:34 17:06
  Josefin Carlsson Attunda OK Ej start  

 

D16       6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ebba Pegestam OK Ravinen 72:22 0:00
2 Alice Törnlund OK Södertörn 78:45 6:23
3 Ronja Bergman Tullinge SK 110:06 37:44
4 Linnéa Granlund Täby OK 153:47 81:25
  Hanna Gustafsson OK Kåre Ej godk.  
  Hanna Söderberg Skarpnäcks OL Ej godk.  

 

D18       6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Channa Lönne Skarpnäcks OL 74:15 0:00
2 Cecilia Imark Tullinge SK 77:26 3:11
3 Ellinor Fryxell Tullinge SK 77:58 3:43
4 Linnea Daniels Attunda OK 90:20 16:05
5 Minna Sahlsten Skarpnäcks OL 96:59 22:44
  Charlotte Sandberg OK Roslagen Ej start  

 

D20       3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elisabeth Ahlgren Täby OK 95:23 0:00
2 Erika Berggren Tullinge SK 129:45 34:22
  Alexandra Sundgren Vallentuna-Össeby OL Ej start  

 

D21       51 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Elsa Jansson Järla Orientering 77:12 0:00
2 Irina Nyberg Hellas Orientering 84:27 7:15
3 Annica Gustafsson IFK Lidingös Skid o OK 85:53 8:41
4 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 86:36 9:24
5 Elin A Skantze Järla Orientering 86:48 9:36
6 Yvonne Andersson Tullinge SK 88:31 11:19
7 Stina Jansson Järla Orientering 88:40 11:28
8 Rebecka Heinrup Tullinge SK 89:07 11:55
9 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 89:28 12:16
10 Helena Markstedt OK Södertörn 91:12 14:00
11 Laura DAngelo Attunda OK 91:29 14:17
12 Tove Lagerberg OK Södertörn 92:07 14:55
13 Andrea Westerdahl Tullinge SK 92:19 15:07
14 Lina Karlberg Tullinge SK 92:22 15:10
15 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 93:06 15:54
16 Moa Kjellstrand Centrum OK 93:42 16:30
17 Karin Lundberg Järfälla OK 94:02 16:50
18 Emilia Nilsson Norbergs OK 94:23 17:11
19 Maria Kleijn IFK Södertälje 96:19 19:07
20 Ida Kallur OK Ravinen 98:10 20:58
21 Annika Lundström Sundbybergs IK 98:27 21:15
22 Elisabeth Hovmöller Söders SOL Tyresö 100:53 23:41
23 Sanna Öhman Tumba-Mälarhöjden OK 100:55 23:43
24 Erika Nilsson Norbergs OK 103:23 26:11
25 Sofia Andersson Centrum OK 103:32 26:20
26 Alexandra Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 103:51 26:39
27 Rebecca Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 105:39 28:27
28 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 108:22 31:10
29 Linnea Adolfsson Tullinge SK 111:18 34:06
30 Martina Arkåsen OK Kåre 111:57 34:45
31 Malin Annegård SOK Viljan 113:17 36:05
32 Karin Fägerlind Centrum OK 122:06 44:54
33 Eva Englid Tumba-Mälarhöjden OK 141:29 64:17
  Sandra Westerström OK Älvsjö-Örby Ej godk.  
  Emma Englid Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.  
  Josefin Wångdahl IFK Lidingös Skid o OK Ej godk.  
  Ida Forsén Tullinge SK Ej godk.  
  Lovisa Adolfsson Tullinge SK Ej godk.  
  Lina Berglund Järfälla OK Ej godk.  
  Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.  
  Sofia Adolfsson OK Kåre Ej start  
  Martina Seiterle Tullinge SK Ej start  
  Karolin Ohlsson Järla Orientering Ej start  
  Frida Bakkman SOK Viljan Ej start  
  Carolin Svensson Haninge SOK Ej start  
  Anna Tiderman Snättringe SK Ej start  
  Anke Xylander Söders SOL Tyresö Ej start  
  Elin Stenström Sala OK Ej start  
  Sofie Redtzer Attunda OK Ej start  
  Annica Sundeby Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Linda Nordin Abaji Eksjö SOK Ej start  

 

D35       4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Maria Forsum Vallentuna-Össeby OL 92:45 0:00
2 Elin Ahlström IFK Enskede 94:17 1:32
3 Mette Petersson Centrum OK 101:20 8:35
4 Nadja Dahlström Snättringe SK 102:43 9:58

 

D40       11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 67:32 0:00
2 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 68:03 0:31
3 Kerstin Imark Tullinge SK 70:25 2:53
4 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 74:15 6:43
5 Eva Gustavsson Hellas Orientering 75:11 7:39
6 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 81:54 14:22
7 Monica Roos Attunda OK 100:16 32:44
8 Johanna Almlund Haninge SOK 108:05 40:33
  Eva Persson OK Österåker Ej start  
  Anna Maja Svensson Söders SOL Tyresö Ej start  
  Sara Hektor Järla Orientering Ej start  

 

D45       16 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Pia Hellgren OK Södertörn 66:04 0:00
2 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 70:04 4:00
3 Hana Tichovska SK Praga 75:23 9:19
4 Catharina Jäderberg Attunda OK 75:28 9:24
5 Gunilla Kallhauge Snättringe SK 81:14 15:10
6 Ann Franzén OK Södertörn 81:33 15:29
7 Mia Gustafsson OK Kåre 85:26 19:22
8 Annika Svensson Solna OK 87:06 21:02
9 Carina Nilsson Täby OK 90:40 24:36
10 Maria Gelinder Attunda OK 93:46 27:42
11 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 95:53 29:49
12 Katarina Sahlsten Skarpnäcks OL 98:55 32:51
13 Siv Karlsson Söders SOL Tyresö 98:56 32:52
  Anna Brandhorst Järla Orientering Ej godk.  
  Cia Hunhammar Bromma-Vällingby SOK Ej start  
  Anna Perneby Tullinge SK Ej start  

 

D50       14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Maria Bratt Tullinge SK 65:10 0:00
2 Åsa Sundberg OK Södertörn 66:24 1:14
3 Anita Karlsson OK Södertörn 70:30 5:20
4 Ann-Sofie Svanberg OK Södertörn 79:20 14:10
5 Linda Spjut-Asplund Järla Orientering 79:52 14:42
6 Anna-Karin Ohlsson Tullinge SK 85:07 19:57
7 Caroline Johansson Södertälje-Nykvarn OF 85:42 20:32
8 Maggan Bogstedt Tullinge SK 94:38 29:28
  Agneta Holgersson Snättringe SK Ej godk.  
  Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK Ej godk.  
  Eva Boström Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Marie Enoksson OK Österåker Ej start  
  Lena Granér Bromma-Vällingby SOK Ej start  
  Marianne Jernberg Söders SOL Tyresö Ej start  

 

D55       7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 78:52 0:00
2 Helena Bachman Täby OK 88:06 9:14
3 Margareta Andersson Hellas Orientering 88:53 10:01
4 Elisabeth Byberger Solna OK 91:56 13:04
5 Majlis Bergqvist Järfälla OK 106:20 27:28
6 Tanja-Birgit Söderström Sala OK 152:03 73:11
  Eva Persson-Hadmark Tullinge SK Ej start  

 

D60       11 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anne Lundmark Järfälla OK 72:25 0:00
2 Anna Blomgren Tullinge SK 84:15 11:50
3 Aila Halttunen Haninge SOK 85:54 13:29
4 Helena Korhonen Haninge SOK 88:29 16:04
5 Ingrid Graneli Haninge SOK 88:59 16:34
6 Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna 102:37 30:12
7 Agneta Sörqvist Sigtuna OK 113:20 40:55
8 Elisabeth Carlin Söders SOL Tyresö 123:16 50:51
  Ulla Lindell OK Hällen Ej godk.  
  Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK Ej godk.  
  Viviann Andersson Snättringe SK Ej godk.  

 

D65       5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Gunilla Glanshed IFK Enskede 83:15 0:00
2 Inger Jansson Nynäshamns OK 83:25 0:10
3 Berit Edengren Nyköpings OK 89:41 6:26
4 Berit Gustavsson Södertälje IF 100:05 16:50
5 Monika Cooper South Yorks Orienteers 102:30 19:15

 

D70       4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Solveig Dillman Hammarby IF OF 74:45 0:00
2 Saga Mård Bromma-Vällingby SOK 99:05 24:20
  Gunnel Granqvist Nynäshamns OK Ej godk.  
  Berit Lindunger Haninge SOK Ej godk.  

 

D75       2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Birgitta Westergren Täby OK 96:41 0:00
2 Gunnel Junegard OK Södertörn 107:58 11:17

 

H10       7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 54:16 0:00
2 Fredrik Glännefors Söders SOL Tyresö 62:39 8:23
3 Johan Lundbäck Järfälla OK 70:48 16:32
4 Christoffer Svärdström OK Ravinen 91:53 37:37
  Daniel Kjellman OK Ravinen Ej start  
  Albin Forsberg Långhundra IF Ej start  
  Karl Grywenz OK Linné Ej start  

 

H12       21 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Axel Granqvist OK Ravinen 55:03 0:00
2 Albin Andersson Tullinge SK 59:31 4:28
3 Olle Berggren Tullinge SK 63:38 8:35
4 Edvin Nordström Täby OK 67:43 12:40
5 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 68:54 13:51
6 Hannes Svahn OK Ravinen 69:42 14:39
7 Axel Kudinoff OK Södertörn 78:46 23:43
8 Lukas Lantto Bromma-Vällingby SOK 85:27 30:24
9 Hugo Thorell OK Ravinen 86:06 31:03
10 Simon Törnqvist OK Ravinen 87:43 32:40
11 Mattias Kallhauge Snättringe SK 99:40 44:37
12 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 107:05 52:02
13 Mattias Ivarez OK Södertörn 114:23 59:20
14 Martin Skärlén Haninge SOK 128:50 73:47
  Lukas Arkäng Tullinge SK Ej godk.  
  Adam Hedberg OK Södertörn Ej start  
  Lukas Hellgren OK Ravinen Ej start  
  Olle Grywenz OK Linné Ej start  
  William Scherlin Söders SOL Tyresö Ej start  
  Tobias Karlsson Snättringe SK Ej start  
  Jonas Engstedt Tullinge SK Ej start  

 

H14       18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Olle Andersson Tullinge SK 72:05 0:00
2 Simon Imark Tullinge SK 77:21 5:16
3 Erik Engstedt Tullinge SK 92:38 20:33
4 Egil Morast Haninge SOK 102:46 30:41
5 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 106:11 34:06
6 Joakim Skärlén Haninge SOK 107:13 35:08
7 Johan Persson OK Österåker 109:44 37:39
8 Ludwig Gustafsson OK Österåker 132:22 60:17
9 Christian Redtzer Attunda OK 135:12 63:07
10 Albin Gustafsson OK Österåker 137:11 65:06
11 Isak Söderström Sala OK 137:35 65:30
12 Felix Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 204:12 132:07
  Felix Hellgren OK Ravinen Ej godk.  
  Victor Imark Tullinge SK Ej godk.  
  Jonas Kallhauge Snättringe SK Ej godk.  
  Emil Andersson Haninge SOK Ej godk.  
  Oscar Wiberg Järla Orientering Ej start  
  Mattias Fors Attunda OK Ej start  

 

H16       17 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 59:31 0:00
2 Andreas Hultqvist Tullinge SK 63:55 4:24
3 William Nilsson OK Södertörn 69:29 9:58
4 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 70:49 11:18
5 Emil Andersson Tullinge SK 73:01 13:30
6 Måns Hellgren OK Södertörn 73:14 13:43
7 Anton Daniels Attunda OK 75:37 16:06
8 Oliver Ekesiöö Bromma-Vällingby SOK 79:30 19:59
9 Alexander Fors Attunda OK 81:57 22:26
10 Anton Blomdahl Tullinge SK 93:22 33:51
11 Emil Lantz OK Österåker 102:28 42:57
  Anton Forsberg Långhundra IF Ej start  
  Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK Ej start  
  Martin Nilsson Snättringe SK Ej start  
  Patrik Sundgren Vallentuna-Össeby OL Ej start  
  Arvid Henriksson Järla Orientering Ej start  
  Håkan Palm OK Klemmingen Ej start  

 

H18       6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Tintin Karlberg Tullinge SK 84:52 0:00
2 Tobias Andersson OK Österåker 86:13 1:21
3 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 89:43 4:51
3 Anton Sundgren Vallentuna-Össeby OL 89:43 4:51
5 Mårten Holmström OK Österåker 114:38 29:46
6 Andreas Winander-Schönning Järfälla OK 118:28 33:36

 

H20       5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Patrik Nilsson Snättringe SK 96:10 0:00
2 Oskar Hektor Järfälla OK 115:07 18:57
  Adam Bäckström Hellas Orientering Ej godk.  
  Robert Sandberg OK Roslagen Ej start  
  Viktor Lindberg OK Roslagen Ej start  

 

H21       64 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Andersson OK Denseln 80:33 0:00
2 David Bejbom Järla Orientering 82:08 1:35
3 Erik Pettersson OK Denseln 84:05 3:32
4 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 84:39 4:06
5 Mathias Hallmén Attunda OK 85:34 5:01
6 Jörgen Ohlin OK Linné 86:59 6:26
7 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 87:34 7:01
8 Love Berzell Attunda OK 88:15 7:42
9 Peter Hemmyr Järla Orientering 88:17 7:44
10 Mattias Hovmöller Söders SOL Tyresö 90:05 9:32
11 Emil Granqvist OK Ravinen 90:37 10:04
12 Markus Adolfsson Linköpings OK 90:51 10:18
13 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 91:00 10:27
14 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 91:24 10:51
15 Axel Wrådhe Attunda OK 92:44 12:11
16 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 93:23 12:50
17 Oskar Daniels Attunda OK 93:32 12:59
18 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 93:54 13:21
19 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 96:23 15:50
20 Adam Ivarsson Haninge SOK 96:27 15:54
21 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 97:34 17:01
22 Jan Norling Söders SOL Tyresö 98:12 17:39
23 Emil Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 100:32 19:59
24 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 100:35 20:02
25 Martin Larbo IFK Lidingös Skid o OK 100:36 20:03
26 Johan Kärrström Tullinge SK 101:05 20:32
27 Daniel Roos Attunda OK 101:16 20:43
28 Henrik Hammas Attunda OK 109:58 29:25
29 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 111:39 31:06
30 Martin Gelinder Attunda OK 112:06 31:33
31 Stuart Fell Centrum OK 117:59 37:26
32 Emil Tallhage Centrum OK 118:32 37:59
33 Tomaz Holmberg Kramfors-Alliansen 121:18 40:45
34 Tommy Nilsson Söders SOL Tyresö 122:55 42:22
35 Johan Egneblad Eskilstuna OL 127:42 47:09
36 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 135:15 54:42
37 Hans Rullgård Solna OK 154:30 73:57
38 Mattias Henriksson Centrum OK 156:47 76:14
39 Henrik Lundgren Kramfors-Alliansen 166:09 85:36
  Jonas Lindholm Centrum OK Ej godk.  
  Niclas Eriksson OK Kåre Ej godk.  
  Jakob Larsen Centrum OK Ej godk.  
  Olle Kalered OK Denseln Ej godk.  
  David Healy Järla Orientering Ej godk.  
  Jakob Redtzer Attunda OK Ej godk.  
  Victor Karlsson Järla Orientering Ej godk.  
  Daniel Pelyhe Söders SOL Tyresö Ej start  
  Erik Berzell Attunda OK Ej start  
  Axel Wikström Söders SOL Tyresö Ej start  
  Michael Refors Järla Orientering Ej start  
  Christian Kollberg Järla Orientering Ej start  
  Fredrik Larsson Norbergs OK Ej start  
  Oskar Karlin Centrum OK Ej start  
  David Mellin Sundbybergs IK Ej start  
  Jens Wicksén SOK Viljan Ej start  
  Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Linus Mood OK Roslagen Ej start  
  David Hunhammar Bromma-Vällingby SOK Ej start  
  Kent Lundvall Vallentuna-Össeby OL Ej start  
  John Solbreck OK Roslagen Ej start  
  Graham Gristwood Södertälje-Nykvarn OF Ej start  
  Jakob Jansson Järla Orientering Ej start  

 

H35       10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 79:10 0:00
2 Dan Hörnell OK Linné 88:11 9:01
3 Nils Malm IFK Lidingös Skid o OK 88:50 9:40
4 Jonas Dahlin Attunda OK 90:57 11:47
5 Andreas Fredriksson Attunda OK 91:01 11:51
  Johan Lindqvist Täby OK Ej start  
  Fredrik Sone Attunda OK Ej start  
  Fredrik Hedin IFK Enskede Ej start  
  Roger Lindén Attunda OK Ej start  
  Henrik Trofast Tullinge SK Ej start  

 

H40       22 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mikael Nyberg Hellas Orientering 78:51 0:00
2 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 82:09 3:18
3 Jesper Hedberg Snättringe SK 86:02 7:11
4 Mattias Holmberg Boxholm-Mjölby OL 87:17 8:26
5 Björn Lovang IFK Lidingös Skid o OK 88:34 9:43
6 Thomas Westerström OK Älvsjö-Örby 88:46 9:55
7 Erik Berggren Tullinge SK 91:14 12:23
7 Jesper Hansson OK Södertörn 91:14 12:23
9 Mats Lundbäck Järfälla OK 92:12 13:21
10 Magnus Grafström Centrum OK 99:37 20:46
11 Henrik Morast Haninge SOK 102:05 23:14
12 Fredrik Morast Haninge SOK 103:49 24:58
13 Jonas Råberg Linköpings OK 111:21 32:30
14 Jonatan Lindell IFK Enskede 113:05 34:14
15 Tomas Glanshed IFK Enskede 114:26 35:35
  Anders Hedberg OK Södertörn Ej godk.  
  Mattias Carlstein IFK Lidingös Skid o OK Ej start  
  Henrik Nyström Dalaportens OL Ej start  
  Robert Lidström Tullinge SK Ej start  
  Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK Ej start  
  Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK Ej start  
  Anders Kolmskog Sundbybergs IK Ej start  

 

H45       50 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Rikard Imark Tullinge SK 73:30 0:00
2 Lars Håkan Sandvik Täby OK 73:50 0:20
3 Lars Lönnkvist Tullinge SK 74:39 1:09
4 Tomas Löfgren Stora Tuna OK 75:23 1:53
5 Peter Nordström Täby OK 77:48 4:18
6 Anders Eriksson OK Linné 80:06 6:36
7 Per Kallhauge Snättringe SK 81:04 7:34
8 Anders Karlsson Snättringe SK 81:59 8:29
9 Jörgen Axelsson Tullinge SK 84:01 10:31
10 Peter Zetterström Söders SOL Tyresö 84:26 10:56
11 Michael Holmgren IF Thor 85:48 12:18
12 Per Franzén OK Södertörn 86:06 12:36
13 Jan Carlsson Söders SOL Tyresö 86:17 12:47
14 Torbjörn Johanson OK Södertörn 86:20 12:50
15 Jonas Nylund Centrum OK 87:06 13:36
16 Göran Hellgren OK Södertörn 88:47 15:17
17 Kent Berggren Tullinge SK 89:01 15:31
18 Kalle Persson OK Österåker 91:00 17:30
19 Patrik Ahlgren Täby OK 92:01 18:31
20 Erik Andersson OK Österåker 92:06 18:36
21 Patrik Fors Attunda OK 92:45 19:15
22 Bo Lauri Snättringe SK 95:16 21:46
23 Anders Winblad Söders SOL Tyresö 95:26 21:56
24 Erik Nylund Järfälla OK 97:05 23:35
25 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 97:55 24:25
26 Jan Kihl Sundbybergs IK 98:58 25:28
27 Anders Nilsson Täby OK 101:25 27:55
28 Anders Holmström OK Österåker 104:53 31:23
29 Frank Steiner Järfälla OK 107:52 34:22
30 Lars Nylund Centrum OK 108:21 34:51
31 Fredrik Brandhorst Järla Orientering 113:54 40:24
32 Leif Lundin Järla Orientering 114:15 40:45
33 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 121:39 48:09
34 Mikael Cronhjort Solna OK 125:39 52:09
35 Hans Malmberg Waxholms OK 127:46 54:16
36 Tommy Nylund OK Tor 135:07 61:37
37 Stefan Martelius Attunda OK 135:27 61:57
38 Claes Renner OK Södertörn 143:43 70:13
  Mats Fryxell Tullinge SK Ej godk.  
  Johan Markstedt OK Södertörn Ej godk.  
  Robert Elverö Väsby OK Ej godk.  
  Tomas Hultqvist Tullinge SK Ej start  
  Mats Carlsson Sundbybergs IK Ej start  
  Håkan Redtzer Attunda OK Ej start  
  Erik Daniels Attunda OK Ej start  
  Conny Forsberg Långhundra IF Ej start  
  Jonas Welander Eksport OL Ej start  
  Anders Thureson Hellas Orientering Ej start  
  Stefan Redtzer Attunda OK Ej start  
  Per Grywenz OK Linné Ej start  

 

H50       34 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Peter Enoksson OK Österåker 63:38 0:00
2 Hans Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 65:24 1:46
3 Håkan Dahlbäck OK Österåker 69:59 6:21
4 Johan Palmgren Täby OK 71:22 7:44
5 Martin Tichovsky SK Praga 72:02 8:24
6 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 72:34 8:56
7 Jörgen Batz Skarpnäcks OL 73:15 9:37
8 Rolf Karlsson Järla Orientering 77:11 13:33
9 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 77:28 13:50
10 Björn Lönne Skarpnäcks OL 78:03 14:25
11 Mats Larsson IFK Enskede 79:33 15:55
12 Ronny Persson OK Österåker 79:51 16:13
13 Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL 81:15 17:37
14 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 81:26 17:48
15 Stefan Knorn Attunda OK 98:40 35:02
16 Stefan Sundélius Järfälla OK 99:13 35:35
17 Kjell Bengtsson Tullinge SK 99:22 35:44
18 Tapani Mattus IFK Lidingös Skid o OK 102:09 38:31
19 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 105:20 41:42
20 Göran Ivarez OK Södertörn 105:36 41:58
21 Eddie Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL 106:42 43:04
22 Lars-Erik Norberg Järfälla OK 109:13 45:35
23 Torbjörn Trondset Nynäshamns OK 110:20 46:42
24 Per Holgersson Snättringe SK 112:36 48:58
25 Kenneth Pettersson Järfälla OK 119:07 55:29
26 Ari Sahlsten Skarpnäcks OL 122:36 58:58
  Anders Nissar Järla Orientering Ej godk.  
  Anders Winald Hellas Orientering Ej godk.  
  Gunnar Langs Skarpnäcks OL Ej start  
  Lars Andersson OK Södertörn Ej start  
  Anders Lundh Järfälla OK Ej start  
  Håkan Tärnrot Hellas Orientering Ej start  
  Lars Gerhardsson Attunda OK Ej start  
  Lars Hagrot Täby OK Ej start  

 

H55       18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 82:58 0:00
2 Bengt Kärrström Tullinge SK 83:21 0:23
3 Jörgen Karlsson Attunda OK 83:28 0:30
4 Anders Kärrström Tullinge SK 84:20 1:22
5 Göran Ohlsson Tullinge SK 86:48 3:50
6 Lars Landström Långhundra IF 90:44 7:46
7 Anders Karlsson Tullinge SK 95:58 13:00
8 Lennart Hävrén Tullinge SK 96:25 13:27
9 Tommy Wendt Hellas Orientering 98:34 15:36
10 Ola Nyqvist OK Södertörn 101:25 18:27
11 Reijo Korhonen Haninge SOK 103:51 20:53
12 Georg Larsson Fredrikshofs IF Skid & OK 105:41 22:43
13 Johan Karlsten Solna OK 105:55 22:57
14 Hans Andersson Strinning Attunda OK 106:12 23:14
15 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 108:49 25:51
  Torbjörn Bergman Tullinge SK Ej godk.  
  Matts Björke Söders SOL Tyresö Ej start  
  Nils-Robert Persson Tullinge SK Ej start  

 

H60       23 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 60:14 0:00
2 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 69:48 9:34
3 Per-Erik Carlenius Attunda OK 77:22 17:08
4 Olof Persson Snättringe SK 77:29 17:15
5 Tommy Lindberg Haninge SOK 82:33 22:19
6 Leif Nordin Attunda OK 86:46 26:32
7 Jan-Olof Nyberg IK Hakarpspojkarna 87:14 27:00
8 Paul Norén OK Södertörn 88:11 27:57
9 Björn Svedin Järfälla OK 91:39 31:25
10 Jörgen Hellberg Täby OK 97:17 37:03
11 Ian Cooper South Yorks Orienteers 97:23 37:09
12 Willy Ljungdell Täby OK 97:32 37:18
13 Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 97:38 37:24
14 Åke Bergman Stigfinnarna 104:21 44:07
15 Bo Winander Järfälla OK 110:50 50:36
16 Martin Eriksson OK Södertörn 115:27 55:13
17 Leif Sandberg Södertälje-Nykvarn OF 116:58 56:44
18 Claes Andersson Snättringe SK 120:00 59:46
19 Jörgen Widlund Nynäshamns OK 125:19 65:05
20 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 139:28 79:14
  Alf Lång Söders SOL Tyresö Ej godk.  
  Olle Blomgren OK Södertörn Ej start  
  Ulric Carlsson IFK Lidingös Skid o OK Ej start  

 

H65       15 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 64:42 0:00
2 Ingvar Svensson Bjursås OK 79:44 15:02
3 Staffan Elmhagen Söders SOL Tyresö 81:35 16:53
4 Göran Glanshed IFK Enskede 91:52 27:10
5 Sverker Tirén Hellas Orientering 94:22 29:40
6 John Östlund Sundbybergs IK 97:38 32:56
7 Bo Norbäck Tullinge SK 98:05 33:23
8 Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 105:17 40:35
9 Johan Sandwall Skarpnäcks OL 105:28 40:46
10 Örjan Kampegård OK Södertörn 112:23 47:41
11 Kurt Andersson Enebybergs IF 114:43 50:01
12 Göran Andersson Täby OK 117:10 52:28
13 Lars Nordin Solna OK 122:31 57:49
14 Kjell Bergman Stigfinnarna 123:41 58:59
  Jan-Erik Wiberg Järla Orientering Ej start  

 

H70       13 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Åke Andersson OK Älvsjö-Örby 69:05 0:00
2 Bo Hedlund IFK Enskede 76:27 7:22
3 Benny Bogstedt Tullinge SK 77:46 8:41
4 Leif Lundquist Enebybergs IF 82:22 13:17
5 Reine Borgström Skogsluffarnas OK 82:51 13:46
6 Sune Lindell OK Hällen 87:16 18:11
7 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 87:37 18:32
8 Sivert Söderbärg OK Roslagen 91:13 22:08
9 Hugo Isgren IFK Enskede 94:43 25:38
10 Håkan Sjökvist Söders SOL Tyresö 98:58 29:53
11 Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 109:01 39:56
12 Stig Gustavsson Södertälje IF 122:23 53:18
  Leif Hermundstad Snättringe SK Ej start  

 

H75       6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 80:50 0:00
2 Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 86:11 5:21
3 Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 91:53 11:03
4 Erland Ljungström Spårvägens OK 95:20 14:30
5 Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 105:19 24:29
  Bror Wahlberg Haninge SOK Ej start  

 

H80       3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Gert Gyllbrand Gustavsbergs OK 92:24 0:00
2 Lennart Westergren Söders SOL Tyresö 93:12 0:48
3 Per Wester Gustavsbergs OK 115:50 23:26

 

INSK       3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+

 

U1       9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 55:19 0:00
2 Ida Kristine Nordvik Asker SK 69:26 14:07
3 Amanda Granqvist OK Ravinen 79:00 23:41
4 Martin God OK Södertörn 99:50 44:31
  Filip Lindqvist Täby OK Ej start  
  Filip Wallin OK Ravinen Ej start  
  Emil Enckell Södertälje-Nykvarn OF Ej start  

 

U2       2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sofie Mörtberg OK Ravinen 81:22 0:00
2 Herman Svahn OK Ravinen 101:28 20:06

 

U3       8 anmälda

 

Pl Namn Förening Tid Tid+
1 André Lindgren OK Ravinen 81:08 0:00
2 Rasmus Mörtberg OK Ravinen 107:18 26:10
3 Yngve Rahlén OK Ravinen 130:28 49:20
  Frans Nyberg Sundbybergs IK Ej godk.  
  Ellen Göransson OK Ravinen Ej godk.  
  Silje Marie Nordvik Asker SK Ej godk.  
  Ludvig Rydén OK Ravinen Ej start  
  Olle Welander Söders SOL Tyresö Ej start
Uppdaterad: 06 JUL 2011 23:29 Skribent: Anders Önerud

 

 

Ravinen by Night

Postadress:
OK Ravinen - Orientering
Box 4033
13104 Nacka

Besöksadress:
Ältavägen 110
13133 Nacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

 

Min Naprapatklinik

AB Gevert Bergman Bygg & Co

 

Actic 


25-manna

 

Hammarby Hill

 

Trailrunning i mörker med obanade inslag - drömmen