Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017-etapp 1 sträcktider


Dam-Kort                      
1 Märta Ahlquist 26.52 03.47 07.12 10.22 05.31            
Järla Orientering 03.47 10.59 21.21 26.52            
2 Stina Wretblad 26.55 03.49 07.11 10.22 05.33            
Järla Orientering 03.49 00:00 21.22 26.55            
3 Sandra Wendle 28.55 04.31 06.26 11.16 06.42            
Klubblös 04.31 10.57 22.13 28.55            
Dam Mellan                      
1 Jessica Moverare 28.16 2.49 4.17 8.26 5.03 7.41          
IKJ Haninge 2.49 7.06 15.32 20.35 28.16          
2 Katarina Ringels 35.22 4.11 5.31 9.57 6.10 9.33          
OK Klemmingen 4.11 9.42 19.39 25.49 35.22          
3 Catharina Österman 39.29 4.12 6.20     10.35          
Team Nordic Trail 4.12 10.32 27.54 38.29          
4 Erika Skogsjö 41.39 4.46       12.01          
Stockholm Multisport Klubb 4.46 29.38 41.39          
5 Kristina Sörensen 43.29         43.29          
Sundbybergs IK          
6 Elisabeth Bengtsson 44.41         44.41          
Haninge SOK          
7 Sofia Lindecrantz 45.33  
11.30
13.45 7.35 12.43          
Klubblös 25.15 32.50 45.33          
Dam Lång                      
1 Louise Markstedt 49.37 2.33 3.40 6.59 4.31 6.16 3.27 3.38 7.03 3.45 7.45
OK Södertörn 2.33 6.13 13.12 17.43 23.59 27.26 31.04 38.07 41.52 49.37
2 Caroline Tollstadius 56.46 2.51 4.15 8.28 5.06 7.26 3.42 4.12 8.22 4.56 7.28
Bromma-Vällingby SOK 2.51 7.06 15.34 20.40 28.06 31.48 36.00 44.22 49.18 56.46
3 Lisa Ström 66.30  
8.14
10.01
18.15
5.48
24.03
8.35
32.38
3.59 4.46 9.30 5.08 10.29
Klubblös 36.37 41.23 50.53 56.01 66.30
4 Caroline Bengtsson 68.22 3.35     6.07 9.03
33.26
4.03
37.29
5.34 10.04 6.05 9.10
Stockholm Multisport Klubb 3.35   18.16 24.23 43.03 53.07 59.12 68.22
5 Linda Buckard 68.48 4.04 4.52 9.46 6.05 8.49 4.20 5.03 10.15 5.20 10.14
Team Family 4.04 8.56 18.42 24.47 33.36 37.56 42.59 53.14 58.34 68.48
6 Lena Pontén 74.14 4.13 5.23 10.50 6.04     5.15 12.25 5.25 10.26
Stockholm Multisport Klubb 4.13 9.36 20.26 26.30 40.43 45.58 58.23 63.48 74.14
7 Ylva Wendle Sundbom 75.48 4.30 6.25 11.45 6.17 9.15 4.26 5.30 11.29 6.20 9.51
Bålsta SK 4.30 10.55 22.40 28.57 38.12 42.38 48.08 59.37 65.57 75.48
8 Anneli Alanko 81.46 5.01 5.59 12.38 7.02 10.26 4.50 6.14 12.06 7.21 10.09
Lynx Multisport 5.01 11.00 23.38 30.40 41.06 45.56 52.10 64.16 71.37 81.46
9 Johanna Lindholm 81.52 4.54 6.09 12.33 7.00 10.33 4.55 5.56 12.13 6.31 11.08
Klubblös 4.54 11.03 23.36 30.36 41.09 46.04 52.00 64.13 70.44 81.52
Herr Kort                      
1 Folke Kåberg 24.38 3.32 5.33 9.50 5.43            
OK Ravinen 3.32 9.05 18.55 24.38            
2 Eskil Österberg 38.37 5.04 8.07 17.40 7.46            
Hellas Orientering 5.04 13.11 30.51 38.37            
3 Caesar Österberg 38.41 4.56 8.10                
Hellas Orientering 4.56 13.06 38.41            
Herr Mellan                      
1 Andreas Bolin 27.18 2.48 4.09 7.55 5.00 7.26          
Klubblös 2.48 6.57 14.52 19.52 27.18          
2 Gustav Risting 27.32  
6.49
8.19 4.59 7.25          
Klubblös 15.08 20.07 27.32          
3 Olle Kvick 29.07 3.22 4.19 8.29 5.08 7.49          
Klubblös 3.22 7.41 16.10 21.18 29.07          
4 Daniel Erici 29.14 3.02 4.14 8.50 5.01 8.07          
Linköpings SK 3.02 7.16 16.06 21.07 29.14          
5 Per Bengtsson 29.27 3.09 4.23 8.33 5.13 8.09          
Klubblös 3.09 7.32 16.05 21.18 29.27          
6 Stefan Lindqvist 30.41 3.08 4.15 9.12 5.35 8.31          
Klubblös 3.08 7.23 16.35 22.10 30.41          
7 Fredrik Noreng 32.11 3.15 4.42 9.20 5.40 9.14          
Stockholm Multisport Klubb 3.15 7.57 17.17 22.57 32.11          
8 Per Heinrup 35.20 3.29 5.02 11.21 5.49 9.39          
Klubblös 3.29 8.31 19.52 25.41 35.20          
9 Fabien Meyer 35.45 4.01 5.04 10.40 6.16 9.44          
Klubblös 4.01 9.05 19.45 26.01 35.45          
10 Mikko Kylmänen 37.41 4.06 4.58 10.22 6.03 12.12          
ÖAV 4.06 9.04 19.26 25.29 37.41          
11 Fredrik Engström 39.12 4.09 5.45 11.46 6.54 10.38          
Hammarby IF OF 4.09 9.54 21.40 28.34 39.12          
12 Klas Tollstadius 40.10 4.31 6.12 12.46 6.14 10.27          
Bromma-Vällingby SOK 4.31 10.43 23.29 29.43 40.10          
Herr Lång                      
1 Niclas Haslum 48.07 2.25 3.18 7.03 4.19 5.59     7.37 4.21 6.36
Klubblös 2.25 5.43 12.46 17.05 23.04 29.33 37.10 41.31 48.07
2 Stefan Kindgren 50.11  
5.51
7.14
13.05
4.30
17.35
6.16
23.51
3.06 3.59 7.30 4.41 7.04
Centrum OK 26.57 30.56 38.26 43.07 50.11
3 Michael Ahlquist 53.59 2.28 3.54 7.56 4.52 07:04 3.19 4.14 7.48 4.53 7.31
Järla Orientering 2.28 6.22 14.18 19.10 26.14 29.33 33.47 41.35 46.28 53.59
4 Daniel Svensson 55.03 2.38 4.04 8.15 5.05 6.55 3.32     4.09 7.56
Klubblös 2.38 6.42 14.57 20.02 26.57 30.29 42.58 47.07 55.03
5 Mikael Wilhelmsson 55.54 2.31 4.02 7.56 4.49 6.57 3.25 3.57 9.35 5.20 7.22
Söders-Tyresö 2.31 6.33 14.29 19.18 26.15 29.40 33.37 43.12 48.32 55.54
6 Allan Everum 58.38 2.48 4.04 8.34 5.25 7.46 3.45 4.21 8.27 4.32 8.56
Stockholm Multisport Klubb 2.48 6.52 15.26 20.51 28.37 32.22 36.43 45.10 49.42 58.38
7 Simon Littecke 58.50 3.16 3.42 7.44 4.58         5.17 8.00
Klubblös 3.16 6.58 14.42 19.40 31.18 45.33 50.50 58.50
8 Anders Brohäll 58.51 2.52 4.14 8.44 5.18 7.20 3.47 4.29 8.53 4.33 8.41
Stockholm Multisport Klubb 2.52 7.06 15.50 21.08 28.28 32.15 36.44 45.37 50.10 58.51
9 Daniel Rytz 60.03 3.10 4.17 8.05 5.09 7.46 4.15 4.21 9.35 4.26 8.59
La chemise 3.10 7.27 15.32 20.41 28.27 32.42 37.03 46.38 51.04 60.03
10 Olle Carlenarson 61.30 3.18 4.29 9.23 4.22     4.50
39.13
8.45
47.58
4.28
52.26
9.04
61.30
Kranglers 3.18 7.47 17.10 21.32 34.23
11 Magnus Petersson 61.31  
7.50
8.43
16.33
5.28
22.01
7.54
29.55
3.59 4.40 9.06 4.44 9.07
Xtellus 33.54 38.34 47.40 52.24 61.31
12 Henrik Eriksson 62.13 3.24 4.32 9.12 5.33 8.03 3.53 4.40 9.06 4.49 9.01
Tumba-Mälarhöjden OK 3.24 7.56 17.08 22.41 30.44 34.37 39.17 48.23 53.12 62.13
13 Erik Edgren 64.40 3.52 4.39 9.18 5.45 8.08 4.07 4.56 9.26 5.47 8.42
Klubblös 3.52 8.31 17.49 23.34 31.42 35.49 40.45 50.11 55.58 64.40
14 Henrik Reiz 67.58 3.20 4.41 9.32 5.55 8.43 4.09 5.13 10.16 5.31 10.38
Klubblös 3.20 8.01 17.33 23.28 32.11 36.20 41.33 51.49 57.20 67.58
15 Joakim Buckard 68.48 3.54 5.02 9.46 6.04 8.50 4.31 4.52 10.15 5.19 10.15
Team Family 3.54 8.56 18.42 24.46 33.36 38.07 42.59 53.14 58.33 68.48
16 Pär Eriklin 69.19 3.05 4.56 9.34 5.15 9.38 4.04 5.13
41.45
10.34
52.19
5.32
57.51
11.38
69.19
Kranglers 3.05 8.01 17.35 22.50 32.28 36.32
17 Lars Stenström 69.30 3.29 4.41 10.31 6.16 8.43 4.30 5.18 10.05 5.27 10.30
Stockholm Multisport Klubb 3.29 8.10 18.41 24.57 33.40 38.10 43.28 53.33 59.00 69.30
18 Björn Andersson 73.15 3.46 4.54 11.32 5.26 10.14 4.32
40.24
5.12
45.36
10.58
56.34
5.32
62.06
11.09
73.15
Kranglers 3.46 8.40 20.12 25.38 35.52
  Jonas Hedergard Ej godk.    
14.18
4.44 6.31 3.30 4.05      
Klubblös     19.02 25.33 29.03 33.08      
Uppdaterad: 15 OKT 2017 21:45 Skribent: Ola Kåberg
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
OK Ravinen - Orientering
Box 4033
13104 Nacka

Besöksadress:
Ältavägen 110
13133 Nacka

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

 

Min Naprapatklinik

AB Gevert Bergman Bygg & Co

 

Actic 


25-manna

 

Hammarby Hill

 

Trailrunning i mörker med obanade inslag - drömmen