Nyheter
Får jag springa Oringen 2027?
- 28 maj 2025
- intern_nyhet
Med anledning av avlysningen av Nackareservatet för O-ringen 2027 har styrelsen tagit ett principbeslut kring klubbmedlemmars deltagande i tävlingsklasser: PDF Men logga in först
Nu finns inbjudan till...
- 28 maj 2025
- intern_nyhet
Vi gör sommarfint i klubbstugan den 17 juni. Anmäl dig! Gratis korv.
Lyckad u-serie
- 22 maj 2025
- extern_nyhet
Ravinens ungdomar deltog i u-seriedeltävlingen ikväll, och våra unga vuxna (bilden) hade de ledande rollerna i arrangerandet av den. Allt gick bra.
StOFs sommarläger
- 20 maj 2025
- extern_nyhet
I helgen var det dags för Stockholms Orienteringsförbunds traditionella sommarläger, i år på Kärsön Ravinen deltog med 11 taggade ungdomar och 6 vuxna som äntrade Kärsön i lördagsmorse.
Fin SM helg i Värmland
- 13 maj 2025
- extern_nyhet
Erik Herne (H21) och Hannes Mogensen (H20) blev brons- respektive guldmedaljörer på Medel SM.
Intresseanmälan 25-manna
- 8 maj 2025
- intern_nyhet
10milasucce
- 5 maj 2025
- extern_nyhet, publikt
Ett 10mila fyllt av dramatik och känslor är avklarat. Vårt herrlag slutade på en fantastiskt fin tredjeplats efter att ha slagits i toppen hela natten. Vårt damlag fick tyvärr bryta efter att Helena skadat sig i benet på tredjesträckan.
Jag har skrivit två olika artiklar, en om herrlagets väg till pallen och en om alla andra upplevelser under helgen. NI hittar dem här
Stafettansvarige Kjelle
Superhelgen igång
- 2 maj 2025
- extern_nyhet
Superhelgen, som den 1-4 maj 2025 kallas, är igång!
Bild: Per Gustås
Trekvällars, orginalet
- 1 maj 2025
- intern_nyhet
Just nu är det lite bråttom med att få funktionärer till vårt arrangemang Trekvällars 30 juni-2 juli. In och anmäl er på Eventorlänken